Понад 2,5 тисячі неоформлених найманих працівників виявили фахівці органів доходів і зборів Полтавщини

„Органи Міндоходів області використовують усі наявні резерви для наповнення місцевих бюджетів. Зокрема, одним із вагомих резервів збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб залишається виведення заробітної плати з „тіні”, - підкреслив виконуючий обов’язки начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області Василь Храмов.

Для упередження порушень податкового законодавства під час виплати доходів громадянам в області проводяться відповідні контрольно - перевірочні заходи, в ході яких виявляються неоформлені наймані працівники суб’єктів господарювання, факти виплати доходів громадянам без відповідного утримання податку на доходи фізичних осіб та неперерахування до бюджету належних сум податку.

Так, зокрема з початку року за результатами контрольно - перевірочної роботи встановлено порушення податкового законодавства при виплаті доходів фізичним особам по 52 суб’єктах господарювання, за результатами документальних перевірок яких донараховано майже 3 млн. грн. податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб та понад 1,2 млн.грн. єдиного соціального внеску.

Крім того, з початку року виявлено 2536 фізичних осіб, праця яких використовувалася працедавцями без укладення трудових угод. Завдяки вжитим заходам наймані працівники реалізували своє право на офіційне оформлення трудових відносин з працедавцями, а до місцевих бюджетів області додатково надійшло 964 тис. грн. До державної реєстрації залучено 511 громадян.

В головному управлінні Міндоходів у Полтавській області нагадують, заробітна плата в „конвертах” - це робота без гарантії та майбутнє без пенсії. Погоджуючись на нелегальну або ж напівлегальну зарплату, тобто на зарплату в „конверті”, громадяни свідомо наражають себе на неприємності.

Окрім того, у громадянина, що офіційно не отримує заробітну плату відсутні жодні соціальні гарантії, передбачені для працівника: права на відпустку, зокрема додаткову та без збереження зарплати, відпустку з вагітності та пологів; права на оплату листа непрацездатності;права на достроковий вихід на пенсію, якщо він працює в шкідливих умовах;права на скорочений робочий день, тиждень, якщо він працює в шкідливих умовах;права не працювати у вихідний та святковий день; права не залучатися до наднормових робіт без власного бажання; права на охорону праці; права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; права на гарантії за колективним договором.

У громадянина втрачається стаж роботи та реально зароблена пенсія. Правова необізнаність істотно послаблює позиції пересічного громадянина у відносинах із працедавцем, який часто - густо порушує закон, не укладаючи трудову угоду з найманим працівником, і вдається до виплати заробітної плати в „конверті”. У такий спосіб нечесний роботодавець приховує доходи, не подаючи звітність до податкових органів, і нехтує своїми обов'язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівників — може звільняти їх без пояснення причин, змушувати працювати понаднормово. Порушуючи права найманого працівника, такий працедавець завдає збитків державі, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності.

Тож, шановні громадяни, вимагайте від роботодавців офіційного оформлення ваших трудових відносин та легальної виплати заробітної плати!

 

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області