Закон України „Про тимчасові заходи на період проведення АТО” щодо податкового законодавства

Керуючись Законом України від 02.09.2014 № 1669-VII „Про тимчасові заходи на період проведення АТО” (далі - Закон), який вступив у дію з 15.10.2014, фахівці Головного управління Міндоходів у Полтавській області повідомляють наступне.

Відповідно до статті 4 Закону реєстрація фізичної особи – підприємця зони АТО здійснюється державними реєстраторами за адресою тимчасового проживання без вимоги наявності реєстрації про місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій.

Проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців зони АТО здійснюється державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.

Проведення реєстраційних дій, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи, місцезнаходженням якої є зона АТО та на період проведення АТО забороняється.

Згідно статті 5 Закону, ліцензії та документи дозвільного характеру, видані суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, строк дії яких закінчився вважаються такими, що продовжили свою дію на період проведення АТО.

Відповідно до статті 6 Закону, під час проведення АТО звільнено суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Згідно статті 7 Закону скасовано на період проведення АТО орендну плату за користування державним та комунальним майном суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО.

Статтею 11 Прикінцевих та перехідних положень, Закону внесено зміни до законів України, а саме:

- Закон України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” доповнити: у разі обмеження строку дії ліцензії на види господарської діяльності суб'єктам господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення АТО, строк дії ліцензії вважається подовженим на період проведення антитерористичної операції”.

- Закон України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” щодо звільнення осіб зони АТО від сплати ЄСВ.

Цей Закон №1669-VII від 2 вересня 2014 р. втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 „Прикінцевих та перехідних положень” цього Закону.

ГУ Міндоходів у Полтавській області