Великі добрі справи починаються з малих, але чесних вчинків

Полтавська земля, оспівана поетами та письменниками, здавна була колискою української культури та мови, батьківщиною видатних митців, науковців та громадських діячів. „Я тут родивсь. І просто жив. І горе знав. І щастя пив.” – такими теплими рядками оспівав Полтавщину та свою малу Батьківщину - Нові Санжари - відомий український поет, Герой України, наш земляк Борис Олійник. Мальовничі краєвиди Диканьки постають зі сторінок літературних творів Гоголя та Пушкіна, буйним цвітом розквітає Диканська природа з картин видатної художниці Марії Башкирцевої, яка захоплювалась цим чарівним куточком Полтавщини. Тут знаходяться пам’ятки природи місцевого значення, але відомі вони на всю Україну. Чого тільки вартий бузковий гай, який щорічно приваблює на своє традиційне народне свято „Пісні бузкового гаю” не лише жителів Полтавщини, а й гостей з усієї України! А яку міць відчуваєш, стоячи поряд з кремезними двадцятиметровими велетнями Кочубеївськими дубами, яким понад 600 років!

А Нові Санжари завдяки цілющим властивостям природи заслужено називають „оздоровницею” всеукраїнського масштабу. І люди тут живуть працьовиті, порядні та відповідальні. Саме їх постійна турбота та увага до рідного селища перетворила Нові Санжари у справжнє курортне містечко, яке ось уже п’ять років поспіль виборює перемогу у традиційному обласному огляді „Двомісячник озеленення, чистоти та благоустрою”. А все це – завдяки працьовитим та небайдужим людям, таким як селищний голова Андрій Река. Людина невичерпної енергії та працелюбності, він спонукає до роботи і власним прикладом надихає всіх, хто трудиться поряд. Взірцем для земляків є і його тверде переконання у необхідності щорічного виконання свого громадянського обов’язку з декларування доходів.

„Шановні земляки! Саме від вашої виваженої громадянської позиції значною мірою залежить рівень благоустрою нашого селища, забезпечення теплом дитсадків та шкіл, ремонт доріг та лікарень. Усвідомлення того, що подання декларації та сплата податку є обов’язком кожного, дасть можливість отримати зарплату вчителю, який навчає вашу дитину, та лікарю, який опікується здоров’ям ваших батьків. Великі добрі справи починаються з малих, але чесних вчинків. Одним із них є подання декларації про доходи. Будьмо чесними перед собою!” – закликає Андрій Река своїх односельців.

„Бути чесним як по відношенню до себе, так і по відношенню до держави, свідомо сплачувати податки зі своїх доходів – саме за такими принципами живуть громадяни безлічі країн Європи та світу. У цих країнах змалечку виховується розуміння, що сплачені податки – це додаткові кошти на розвиток соціальної сфери, зокрема і спорту”, - зауважила гостя Диканського відділення Полтавської МДПІ, чемпіонка світу 2010 року серед дівчат, неодноразова переможниця Чемпіонатів України, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу 18-ти річна Тамара Стєнкова. Не зважаючи на свій юний вік, Тамара добре усвідомлює, що саме від особистого внеску кожного у стабільну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я, культури і спорту залежить своєчасне поповнення місцевих бюджетів.

Приклади цих відомих полтавців не поодинокі, і вони доводять, що добробут і рідного селища чи міста, і всієї держави залежить від кожного з нас. Чесно декларуючи свої доходи, ми цеглинка за цеглинкою будуємо своє „завтра”. І яким буде це „завтра” – залежить від того, наскільки свідомими ми будемо сьогодні.

Управління масово- роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області