Оперативниками ДФС Полтавщини та прокуратурою Полтавської області викрито злочинну групу, що займалася виготовленням фальсифікованих алкогольних напоїв

Як повідомив в.о. заступника начальника - начальника слідчого управління фінансових розслідувань Віталій Малий працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області спільно з прокуратурою Полтавської області припинено протиправну діяльність злочинної групи з ознаками організованості, якими здійснювалося незаконне виробництво алкогольних напоїв їх збут на території Полтавської області та інших регіонів України.

Проведеними оперативними заходами встановлено, що на території м. Полтави злочинною групою осіб з чітким розподіленням ролей, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності та не мають ліцензій на право виробництва і торгівлі підакцизними товарами, переслідуючи корисливі мотиви налагоджено незаконне виробництво фальсифікованих лікеро-горілчаних напоїв.

Вказані особи займалися незаконним придбанням підакцизних товарів (спиртовмісної рідини) та шляхом їх змішування з водою здійснювали виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, які розливалися у скляні пляшки, маркувалися етикетками та обклеювалися підробними марками акцизного податку і збувалися населенню під виглядом горілки, виготовленої на лікеро-горілчаних заводах Полтавської і Кіровоградської областей.

У ході документування злочинної діяльності вказаної злочинної групи проведено 27 обшуків встановлених місць виготовлення, зберігання і збуту спирту і водно-спиртової суміші, автотранспортних засобів, за допомогою яких здійснювалося перевезення алкогольних напоїв.

Виявлено і вилучено з незаконного обігу понад 800 літрів спирту, 350 літрів водно-спиртової суміші, більше 11 тисяч пляшок фальсифікованих алкогольних виробів, 3,3 тис. марок акцизного податку з ознаками підробки, автотранспорті засоби, готівкові кошти.

Загальна вартість вилученої з незаконного обігу підакцизної продукції становить близько 730 тис. грн.

За даним фактом здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженню за ч.2 ст.28, ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України.

Всього з початку року працівниками податкової міліції Полтавської області упереджено незаконний обіг підакцизних товарів на суму понад 11 млн. грн., припинено 6 незаконних виробництв підакцизної продукції, закінчено досудове розслідування і направлено на розгляд суду 14 кримінальних проваджень за ознаками ст. 204 КК України.

ГУ ДФС у Полтавській області