Відвертий діалог з громадськістю – запорука успішної роботи Полтавської митниці ДФС

У приміщенні Полтавської митниці ДФС відбулася нарада керівництва Полтавської митниці з керівниками потужних підприємств Полтавської області.

Відкриваючи нараду, начальник Полтавської митниці Микола Калініченко зазначив, що сьогодні митний контроль та митне оформлення здійснюється в усіх куточках регіону: Полтаві, Кременчуці, Комсомольську, Гадячі та Миргороді.

З початку року Полтавською митницею здійснено митний контроль та митне оформлення понад 30 тисяч митних декларацій. Загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених суб’єктами підприємницької діяльності, склав понад 2 млрд.дол. США. Не зважаючи на загальний спад експортно-імпортних операцій, зовнішньоторговельне сальдо у 2014 році залишається позитивним і складає + 364 млн.дол.США.

Полтавськими митниками в поточному році спрямовано до державної скарбниці рекордну суму - понад 2 млрд.грн.. Не зважаючи на складну економічну та політичну ситуацію, що продовжує існувати в державі колективу митниці вдалося не тільки не допустити зменшення перерахувань до держаного бюджету, а й збільшити бюджетні надходження на 28 млн.грн. у порівнянні з минулим роком.

Таких результатів було досягнуто завдяки належному контролю за рівнем митної вартості товарів, як об’єктом оподаткування, перевірок правильності їх класифікації та визначення країни походження, контролю за правомірністю надання пільг в оподаткуванні та чистотою декларування товарів.

Незмінними лідерами як за кількістю переміщених через митний кордон України товарів, так і за перерахуванням податків до Державного бюджету залишаються наступні підприємства Полтавської області: ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”, ПАТ “Джей Ті Інтернешнл Україна“, ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат”, ТОВ «Союз 2000», ТОВ «Рибна Партія», ТОВ «СВГ Плюс».

Для прискорення часу надходження імпортованих в Україну товарів до кінцевого споживача/виробника, митницею здійснювались дієві заходи у напрямку вдосконалення організації митного контролю.

Так, на сьогоднішній день декларування товарів у електронному вигляді доведено до рівня 98% від загальної кількості поданих до митного оформлення митних декларацій. Кількість проведених митних оглядів експортно-імпортних товарів становить лише 2,3% від загальної кількості проведених митних оформлень. Як результат, за 11 місяців 2014 року загальний середньостатистичний час митного оформлення товарів в Полтавській митниці не перевищує 1-ї години.

 

Не залишається поза увагою митниці і боротьба з митними правопорушеннями в сфері зовнішньоекономічної діяльності. Полтавська митниця ефективно взаємодіє і з правоохоронними та контролюючими органами регіону. В 2014 році співробітниками митниці заведено 105 адміністративних справ про порушення митних правил на суму майже 5 млн.грн. На виконання плану взаємодії митниці з правоохоронними органами проведено 34 спільних спеціальних заходів зі співробітниками УМВС та ГУ ДФС у Полтавській області. За результатами цієї роботи виявлено 20 фактів незаконного зберігання та реалізації підприємцями області продуктів харчування та тютюнових виробів іноземного виробництва, 12 порушень митного законодавства за фактами неправомірних операцій з транспортними засобами, ввезеними на митну територію України.

Загальна сума вилучених товарів, що були об’єктами митних правопорушень складає майже 1,2 млн.грн.

Присутній на нараді директор Спілки митних брокерів та декларантів полтавської області Віталій Карюк висловив сподівання від підприємств-виробників Полтавської області, щодо продовження й надалі заходів, пов’язаних із мінімізацією процедур митного контролю, що дасть поштовх до розвитку вітчизняної економіки та наповнення Державної скарбниці.

Загалом нарада відбулася в активному діалозі між митниками, представниками бізнесу та громадськістю.

ГУ ДФС у Полтавській області