В Україні розпочалася кампанія декларування доходів громадян-2015

Головне управління ДФС у Полтавській області нагадує, що в Україні розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2014 року.

Подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено Конституцією України, та статтею 179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Відповідно до підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу. Тобто граничний термін подання декларації для платників, які зобов'язані подавати декларацію за 2014 рік — 30 квітня 2015 року.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Декларація подається до органу державної податкової служби за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту).

Платник податку до 1 березня року 2015 року мають право звернутися з запитом до відповідного органу ДФС з проханням надати роз'яснення щодо заповнення річної податкової декларації, та отримати безоплатні послуги за таким зверненням.

Крім того, за консультацією можна звернутися до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за телефоном 0-800-501-007 з 08:00 до 20:00, крім суботи та неділі (всі дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні), або отримати необхідну інформацію на офіційному веб-порталі ДФС України за адресою: www.sfs.gov.ua.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Полтавській області