Що чекати платникам єдиного податку у 2015 році?

З 1 січня із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» від 28грудня 2014 р. № 71-VIII зазнала змін спрощена система оподаткування, обліку та звітності.

Вже починаючи зі звітних періодів цього року замість шести груп платників єдиного податку діятиме чотири. Фактично групи єдинників з 3-ї по 6-ту (фізособи та юрособи) об’єднали в одну єдину «нову» групу - третю.

Звертаємо увагу, ті платники єдиного податку груп 3–6, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.

Отже, хто за новими правилами може працювати на спрощеній системі оподаткування.

Перша група - фізособи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень (раніше - 150000 гривень).

Друга група - фізособи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не є більшим 1500000 грн. (раніше - 1000000 грн.).

Третя група - фізособи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юрособи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми. Обсяг доходу таких платників протягом календарного року не повинен перевищувати 20 000 000 гривень.

Четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.

Слід зазначити, що для платників третьої групи (фізичні та юридичні особи) зменшили ставки єдиного податку. Тепер, відповідно, відсоткові ставки для таких єдинників становлять: 2% доходу — за умови окремої сплати ПДВ; 4% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Відділ комунікацій

ГУ ДФС у Полтавській області