Трансфертне ціноутворення 2015 – контроль удосконалено

Головне управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що з 1 січня 2015 року діє закон України № 72-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням".

Закон уточнює перелік контрольованих операцій та ліквідує схеми ухилення від оподаткування через штучне зменшення суми операції з одним контрагентом менше 50 млн. грн.. на рік.

Крім того, закон передбачає:

1) збільшення розміру штрафів за не задекларовані у звіті операції з 1% до 5% суми угоди і видалити верхню межу в розмірі 100% мінімальної зарплати.

2) Обмеження розміру штрафу 200-им розміром мінімальної зарплати щодо операцій, за якими не було подано документацію і звітність.

3) Встановлення на постійній основі застосування методів порівняння неконтрольованої ціни для всіх контрольованих операцій з експортних імпортних товарів, що мають біржове котирування.

Також запропоновано звільнити підприємства, які відповідають ознаками малих підприємств, та операції на незначні суми від контролю за трансфертним ціноутворенням.

Відділ комунікацій

ГУ ДФС у Полтавській області