Ліквідовано чергову схему ухилення від сплати податків

 

Своєчасне надходження коштів до бюджету – це запорука економічної безпеки держави, і досить значну роль у цьому відіграють податки, які сплачуються до бюджету за здійснення різних видів господарської діяльності.

Однак, переслідуючи мотиви незаконного збагачення, деякі суб'єкти господарювання використовують різні схеми мінімізації податкових зобов'язань та намагаються всіляким чином ухилитися від їх сплати до бюджету. А коли у протиправні схеми включаються великі підприємства, збитки державі набувають кратних значень, а самі порушення підпадають під дію Кримінального кодексу України.

Наразі це стосується і одного з великих кременчуцьких підприємств-виробників, яке маючи значні обороти, систематично не сплачує податки до бюджету, використовуючи різні оборудки, в тому числі і ухилення від сплати податків шляхом безтоварних операцій.

Нещодавно працівниками податкової міліції області зруйновано чергову схему даного суб'єкта господарювання при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.

Службові особи підприємства, заключивши контракт з однією з фірм Російської Федерації, перерахували частину отриманих коштів за поставлену продукцію на рахунок іноземної фірми – нерезидента та оформили це як плату за нібито надані посередницькі послуги за пошук покупця для своєї продукції. Така схема дозволила підприємству вивести за кордон для подальшої легалізації понад 66,6 млн. гривень та ухилитись від сплати податку на прибуток підприємств на суму майже 17 млн. гривень.

За даним фактом порушена кримінальна справа за ухилення податків в особливо великих розмірах, в рамках якої більш детально з'ясовуються обставини та причетні до скоєння злочину особи.

 

За матеріалами УПМ ДПА у Полтавській області