До уваги платників податків – державних службовців

Державна податкова адміністрацій у Полтавській області повідомляє, що Міністерство фінансів України листом від 01.03.2011 № 31-21030-07-18/5702 оприлюднило свою позицію щодо порядку декларування доходів, отриманих протягом 2010 року державними службовцями та особами, які претендують на зайняття посади державного службовця.

Зокрема, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у Частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Норми Податкового кодексу щодо декларування доходів за новою уніфікованою формою декларації, затвердженою Міністерством фінансів України, застосовуються до тих доходів, які отримані після набрання чинності Податковим кодексом. Тобто, перший раз декларація за новою уніфікованою формою буде подаватися у 2012 році до органів державної податкової служби з відображенням у ній доходів, отриманих протягом 2011року.

Оновлена редакція статті 13 Закону України «Про державну службу» набрала чинності з 01.01.2011 р., тому відповідно до статті 58 Конституції України вона повинна застосовуватися до доходів, отриманих після 01.01.2011 р.

Таким чином, протягом 2011 року державні службовці та особи, які претендують на зайняття посади державного службовця, при декларуванні доходів, отриманих протягом 2010 року, повинні подати за місцем проходження служби декларацію про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.03.1997 № 58.

Судді при декларуванні доходів, отриманих протягом 2010 року, повинні подати до Державної судової адміністрації України декларацію про майновий стан судді, членів його сім'ї та осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 29.10.2010 № 1289.

Разом з тим, у разі коли державний службовець протягом 2010 року отримував доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, такий державний службовець зобов'язаний подати до органу державної податкової служби декларацію про доходи за формою, затвердженою наказом ГДПІ України від 21.04.1993 №12 «Про затвердження Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю», а також сплатити податок з доходів фізичних осіб.

Управління масово-роз’яснювальної

роботи та звернень громадян

ДПА у Полтавській області