Податковою міліцією області припинено діяльність організованої злочинної групи

У ході проведення операції "Бюджет", направленої на руйнування схем ухилення від сплати податків, працівниками податкової міліції області припинено діяльність організованої злочинної групи, учасники якої, створивши "конвертаційний центр", займалися конвертацією безготівкових коштів у готівку та незаконно формували податковий кредит з податку на додану вартість підприємствам-вигодонабувачам Полтавської області.

Організатором зазначеної ОЗГ виступив 42 річний директор приватного підприємства м.Полтави, який переслідуючи мотиви незаконного збагачення на початку 2008 року з числа своїх знайомих умисно створив стійку організовану злочинну групу для скоєння злочинів у сфері оподаткування з використанням фіктивних суб'єктів господарської діяльності. Кожному з учасників злочинної групи організатором відведено спеціальні функції та розподілено між ними обов'язки – від створення "фіктивних" підприємств до зняття з банківських рахунків грошових коштів.

Відносно членів злочинної групи порушено ряд кримінальних справ, і на даний час, пред'явлено обвинувачення у скоєнні у складі організованої злочинної групи злочинів, пов'язаних із умисним ухиленням від сплати податків, фіктивним підприємництвом, зловживанням службовим становищем та службовим підробленням. Кримінальна справа спрямована до суду.

Відносно організатора та активних учасників ОЗГ обрано запобіжний захід – утримання під вартою.

Крім цього, до кримінальної відповідальності притягуються службові особи підприємств, які скористалися послугами "конвертаційного центру".

 

Прес – офіцер УПМ ДПА у Полтавській області

Дмитро Скобельський