Селекторна нарада з актуальних питань оподаткування та державної підтримки сільськогосптоваровиробників

У селекторному спілкуванні з Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком, зокрема, взяли участь перший заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Василь Храмов, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Полтавській області Світлана Котляревська.

Відкриваючи нараду перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський зауважив, що спеціальний режим оподаткування аграріїв на сьогодні є одним з найефективніших механізмів підтримки товаровиробників та стимулювання розвитку галузі, щорічна підтримка аграріїв за рахунок зазначеного спецрежиму складає близько 18 млрд грн. Ця норма відповідає вимогам СОТ та інтересам вітчизняних виробників. «Водночас з 1 січня 2015 року, після прийняття змін до Податкового кодексу та інших актів, маємо низку проблемних питань. Однією з новацій є запровадження електронного адміністрування ПДВ, яке в свою чергу передбачає відкриття електронних рахунків в органах казначейства, на які платники податку мають право зареєструвати податкові накладні»— сказав перший заступник Міністра.

Після офіційної частини селекторної наради увагу присутніх у залі Полтавської ОДА було зосереджено на ключових новаціях податкового законодавства, що торкнуться сільськогосподарських виробників, зокрема в частині податку на додану вартість. Так, начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Полтавській області Світлана Котляревська, ознайомила учасників наради із системою електронного адміністрування податку на додану вартість, відзначивши, що спираючись на те, що ця система запроваджується поетапно, в умовах дії тестового режиму, тобто з 1 лютого по 1 липня 2015 року сількогосподарські товаровиробники, які застосовують спеціальний режим оподаткування, визначений статтею 209 Податковго кодексу України, у системі електронного адміністрування ПДВ відкривають єдиний електронний рахунок для обліку сум податку.

Також доповідач зазначила, що протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховуватимуть на електронні рахунки кошти з власних поточних банківських рахунків, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань із цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ. Крім цього, з 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховуватимуть також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних, обчисленої відповідно до пункту п. 2001.3 Податкового кодексу України.

Як зазначив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Василь Храмов учасники таких нарад отримують докладні консультації з питань оподаткування та застосування норм Податкового кодексу в частині, що стосуються сільгоспвиробників, а також отримують нагоду підняти та вирішити ряд проблемних питань, що існують в цій галузі.

Головне управління ДФС

у Полтавській області