Понад 4 мільйони гривень відшкодовано збитків до бюджету слідчими ГУ ДФС Полтавщини

Як повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Віталій Летучий протягом січня-березня 2015 року до слідчих підрозділів надійшло 83 заяви та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, з яких слідчими до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 21 повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, з них - 15 за ст.212 КК України (ухилення від сплати податків), 5 - за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та 1 кримінальне правопорушення з ст.199 Кримінального кодексу України (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів ).

Всього протягом вказаного періоду слідчими фінансових розслідувань розслідувалось 68 кримінальних проваджень.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались слідчими впродовж 2015 року, закінчено 18 кримінальних проваджень, із яких до суду направлено 8 кримінальних проваджень, у т.ч.:

- з обвинувальним актом направлено 2 кримінальні провадження;

- 5 кримінальні провадження слідчими направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 КК України, у зв’язку із повним відшкодуванням збитків під час досудового розслідування;

- 1 кримінальне провадження слідчими направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінчення строків давності на підставі п.1 ч.1 ст.49КК України.

Також протягом січня-березня 2015 року закрито 10 кримінальних проваджень, з них:

- на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення) - закрито 5 кримінальних проваджень.

- на підставі п.9 ч.1ст.284 КПК України(стосовно податкових зобов’язань особи, яка вчинила дії, передбачені статтею 212 Кримінального кодексу України, досягнутий податковий компроміс) - 5 кримінальних проваджень.

Надійшло коштів до бюджету по закритих кримінальних провадженнях із застосуванням податкового компромісу на підставі п.9 ч.1ст.284 КПК України 656 тис.грн., з них 325 тис.грн. за матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Полтавській області.

Збитки у кримінальних провадженнях, закінчених в період січня-березня 2015 року, склали майже 5 млн.грн. , з яких до бюджету відшкодовано понад 4 млн.грн, або 86%.

З метою відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на майно на суму 905 тис.грн., з них 875 тис.грн. у закінчених кримінальних провадженнях.

ГУ ДФС у Полтавській області