Митники Полтавщини співпрацюють з суб’єктами бізнесу та громадськістю регіону

Цими днями в приміщенні Полтавської митниці ДФС відбулася зустріч керівництва Полтавської митниці з представниками Громадської ради при ГУ ДФС у Полтавській області та найбільш потужних підприємств області, митними брокерами та декларантами, власниками митних складів. Темою зустрічі було «Обговорення та опрацювання пропозицій щодо існуючих проблем в частині виконання митних формальностей, зокрема пов’язаних з адмініструванням митних платежів».

Відкриваючи нараду начальник Полтавської митниці ДФС Микола Калініченко довів до учасників зібрання, що одним із головних завдань сьогодення, як для митників так і для суб’єктів бізнесу, є спільне виконання норм Закону України від 28.12.2014 року № 73-VIII «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року».

Перший заступник начальника Полтавської митниці ДФС Василь Воронько зазначив -, що митниця гарантує надання високоякісних послуг суспільству і бізнесу з одночасним надійним захистом митних інтересів держави. На подібних зустрічах митники та громадськість повинна відкрито і неупереджено обговорити існуючі проблеми сьогодення в частині виконання митних формальностей, зокрема пов’язаних з адмініструванням митних платежів.

Провідні фахівці Полтавської митниці відповідаючи на поставлені запитання довели до відома учасників наради, що митницею забезпечується баланс між стабільним наповненням бюджету та стимулюванням підприємницької ініціативи. З одного боку – лібералізація митної системи, створення максимально комфортних умов для бізнесу і громадян при сплаті митних платежів, з іншого боку – стабільне наповнення бюджету, щоб держава могла повноцінно виконувати свої функції.

Так середньостатистичний час митного оформлення в митниці не перевищує 1-ї години. Митні огляди товарів та відмови у митному оформленні становлять лише 2% від загальної кількості оформлених митних декларацій.

Разом з цим виконання окремих видів митного контролю, про які йшла мова, дещо уповільнює загальний час завершення митного оформлення по окремим зовнішньоекономічним операціям, але це законодавчо встановлена норма, яка спрямована саме на якісний захист економічних інтересів держави.

На закінчення начальник Полтавської митниці ДФС Василь Калініченко запевнив учасників наради, що колектив Полтавської митниці ДФС завжди відкритий до відвертого діалогу та забезпечує реалізацію митної справи законно, прозоро, чесно та швидко.

Учасники зібрання висловили впевненість, що спільними зусиллями буде досягнутий необхідний баланс між митним контролем та стимулюванням бізнесу в регіоні.

ГУ ДФС у Полтавській області