У Полтаві дискутували про безпеку національних інтересів України

„Вибір моделі безпеки в контексті національних інтересів України” – саме такою була тема інформаційно – навчального семінару, який відбувся 24 березня у Полтавському університеті економіки та торгівлі, участь у якому взяли і представники ДПА у Полтавській області. За сприяння Київського інституту трансформації суспільства, представництва Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусії, а також Посольства Федеративної Республіки Німеччина представникам органів місцевого самоврядування та освітянській спільноті було презентовано сучасні підходи до існуючих моделей безпеки і критерії вибору оптимальної для України моделі, що відповідає національним інтересам країни.

Як зазначалося на засіданні, НАТО поважає вибір українського керівництва відносно позаблокового статусу, підтверджує свою відданість двосторонній співпраці та незмінність рішень самміту НАТО, який відбувся у листопаді 2010 року у Лісабоні. На сьогоднішній день існує три підходи щодо можливості співіснування України з Північноатлантичним Альянсом: це євроатлантична модель безпеки, нейтральна модель та модель, яка передбачає вступ до Організації Договору про колективну безпеку. З метою вивчення громадської думки українців інститут трансформації суспільства проводить анкетування наших громадян з зазначеного питання. Проте на даний час, як зазначалося на семінарі, у нашій спільноті немає визначеності. Зокрема, за попередніми підрахунками на Полтавщині майже 45 % мешканців підтримує євроатлантичну модель, до 30 % - нейтралітет – такі показники оприлюднив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Однак і ці цифри не можна назвати остаточними, адже цілісну картину сприйняття українцями питання вступу до НАТО можна визначити лише після консультацій з громадськістю.

Саме тому представники інституту проводять в різних регіонах України подібні семінари, щоб мати можливість не лише визначити суспільну думку щодо партнерства Україна – НАТО, а й ознайомити представників органів виконавчої влади та громадськість з об’єктивною інформацією про перспективи вступу нашої держави до Північноатлантичного Альянсу.

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області