„Гарячі” вихідні податківців Полтавщини

Відповідно до вимог Податкового кодексу України, організації та приватні підприємці, які мають статус податкових агентів, повинні були подати податкову декларацію із податку на доходи фізичних осіб за січень-лютий 2011 року не пізніше 21 березня. Зрозуміло, що це нововведення не обійшлося без труднощів, адже прийняти всіх платників за кілька тижнів дуже складно. Щоб уникнути зайвих проблем при прийманні звітності податківці області запровадили спеціальний режим роботи - працювали понаднормово та у вихідні дні.

Лише протягом цих днів платникам податків при відвідуванні податкових органів було надано понад 25 тисяч консультацій, до приймання звітності було залучено додаткових працівників, на допомогу платникам при заповненні декларацій прийшли також волонтери податкової служби. Крім того, в органах ДПС Полтавської області працювало 28 консультаційних пунктів, де платники податків також могли отримати відповіді на свої запитання.

Робота податківців у ці дні була хоч і напруженою, але злагодженою, про що свідчать відгуки пересічних громадян. За їх словами, консультації та обслуговування при прийманні звітності займали від 2 до 10 хвилин. „Податківці консультували та обслуговували нас швидко, довше довелося сюди їхати”, - говорять деякі платники податків.

За словами заступника голови ДПА у Полтавській області Андрія Скляренка, який особисто перевіряв роботу деяких податкових інспекцій у дні приймання звітності, загалом ситуація була під контролем, тому гострих моментів вдалося уникнути та зняти напругу серед платників податків області.

„Але хотілося б закликати платників податків у подальшому не зволікати до останніх днів та своєчасно подавати декларації. Ми розраховуємо на свідоме ставлення платників до своїх обов’язків перед державою. У свою чергу податківці створять всі умови для того, щоб ці обов’язки були виконані вчасно”, - зазначив Андрій Скляренко.

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян

ДПА у Полтавській області