Щодо застосування понижуючого коефіцієнта за новими правилами

Головне управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 02 березня 2015 року N 219-VIII "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)", який набрав чинності з 13 березня 2015 року, передбачено більш лояльні умови щодо права на застосування понижуючого коефіцієнта, понижуючої ставки єдиного внеску.

Зокрема, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року.

При розрахунку понижуючого коефіцієнта всі показники за 2014 рік визначаються на підставі таблиці 1 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 N 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за N 1628/24160.

Понижуючий коефіцієнт застосовується у тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунків понижуючого коефіцієнта.

Оскільки понижуючий коефіцієнт не застосовується до ставки єдиного внеску для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41 відс.) та до всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6 відс., 6,1 відс., 2,6 відс, 2 відс, 2,85 відс.), то при розрахунку всіх показників кількість працюючих інвалідів та нарахована їм заробітна плата (дохід) не враховуються. Проте фізичні особи - підприємці на виплати працівників - інвалідів нараховують єдиний внесок по ставці відповідно до класу професійного ризику виробництва, тому при визначенні понижуючого коефіцієнта розрахунок здійснюється з урахуванням як кількості працівників - інвалідів, так і нарахованих їм виплат.

Понижуючий коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску - військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення.

Платник єдиного внеску, що застосував понижуючий коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом N 2464 строки, позбавляється права в майбутньому застосувати понижуючий коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування понижуючого коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

Більш детальну інформацію із зазначеного питання можна отримати ознайомившись із листом ДФС України від 09.04.2015 № 12518/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення» та на офіційному веб-порталі ДФС України за адресою: www.sfs.gov.ua у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) або звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за телефоном: 0-800-501-007 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі, зі стаціонарних телефонів безкоштовно).

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Полтавській області.