Роз’яснення Податкового кодексу: дорогу здолає той, хто йде

Прийняття нових законодавчих актів завжди супроводжувалось певною кількістю труднощів і виникненням безлічі запитань. Не виняток – нещодавно прийнятий Податковий кодекс України, норми якого постійно роз’яснюють широким колам платників податків фахівці ДПА у Полтавській області.

Обговоренню особливостей сучасного стану та майбутніх перспектив діяльності малого та середнього бізнесу в умовах реформування податкового законодавства було присвячене засідання „круглого столу”, яке відбулося 29 березня 2011 року у Полтавському інституті економіки і права. Тема засідання „Податкове законодавство: сьогодні і завтра” стосувалася кожного з його учасників: представників державних установ, бізнесових структур, аудиторських фірм, науково-педагогічного складу інституту.

З висвітленням основних змін, які відбулися в системі оподаткування з прийняттям Податкового кодексу України, перед присутніми виступив заступник начальника управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Віктор Гріненко.

Учасники засідання зазначили, що наразі у діючому податковому законодавстві існує ряд колізій, які призводять до складності розуміння окремих податкових норм пересічними суб’єктами підприємницької діяльності. Шляхи вирішення проблемних моментів присутні вбачають у роз’ясненні норм актів з питань оподаткування на спеціально організованих при інституті курсах, підвищенні професійного рівня фахівців, які за сферою своєї діяльності постійно пов’язані із податковим законодавством, організації та проведенні науково–практичного семінару, на якому будуть висвітлені актуальні питання оподаткування та проблеми, які виникають при нарахуванні, сплаті податків і поданні податкової звітності. Наприкінці зустрічі присутні ухвалили резолюцію, якою були враховані всі надані пропозиції.

Не дарма східні мудреці нікому не бажають жити в епоху змін... Але як податківцям, так і платникам податків треба розуміти, що тільки спільними зусиллями можна вирішити існуючі проблеми і подолати тернистий шлях до досконалого податкового законодавства.

 

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області