На Полтавщині оперативниками ГУ ДФС забезпечено надходження до бюджету понад 9 млн грн

Як повідомив заступник начальника оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області Анатолій Босенко під час спілкування з журналістами оперативними працівниками ГУ ДФС у Полтавській області з початку року, внаслідок проведеної роботи на пріоритетних напрямах діяльності, викрито 29 кримінальних правопорушень, з яких 15 пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), в т.ч. 2 – в особливо великих розмірах, 9 – за фактами незаконного виготовлення, зберігання і збуту підакцизних товарів. Крім цього, виявлені факти створення суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності (фіктивне підприємництво), легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), заволодіння бюджетними коштами шляхом обману, зловживанням службовими повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди.

За результатами проведення досудового розслідування по вказаним фактам 12-ти особам вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочинів, у т.ч. 3-м особам – у складі організованої злочинної групи.

Досудовим розслідуванням закінчено 11 кримінальних проваджень, у т.ч. 4 провадження направлено в суд з клопотанням про звільнення від кримінально відповідальності за ч.4 ст.212 КК України у зв’язку із повним погашенням завданих збитків.

Всього по кримінальних провадженнях протягом січня-травня п.р. за матеріалами оперативних підрозділів забезпечено надходження до бюджету грошових коштів на загальну суму понад 9 млн. грн.

Крім цього, за результатами відпрацювання СГД ризикових категорій та підприємств-вигодонабувачів, що скористалися послугами фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності для формування схемного податкового кредиту, у взаємодії з іншими структурними підрозділами до бюджету забезпечено додаткові надходження на суму понад 34 млн. грн.

ГУ ДФС у Полтавській області