Боротьба з корупцією в органах ДФС Полтавщини

Як повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Василь Храмов з метою упередження та профілактики вчинення працівниками органів державної фіскальної служби області злочинів у сфері службової діяльності та корупційних правопорушень протягом січня – травня 2015 року працівниками відділу власної безпеки ГУ ДФС у Полтавській області здійснено 525 профілактичних заходів, у тому числі. За результатами службових перевірок винесено 13 офіційних застережень.

За вказаний період органами прокуратури відкрито 7 кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2, ст.364, ч.1 ст.365, ч.1 ст. 366, ч.1 ст.367 та ч.3, ч. 4 ст.368 Кримінального кодексу України відносно працівників органів державної фіскальної служби області, які допустили порушення при проведенні контрольно – перевірочних заходів. За результатами досудових розслідувань в рамках кримінальних проваджень за ч.3, ч. 4 ст.368 КК України, двом посадовим особам повідомлено про підозру та матеріали передано для розгляду та прийняття рішення до суду. На даний час остаточного рішення судом не прийнято. Правопорушників з органів ДФС звільнено.

Протягом вказаного періоду проведено 60 службових перевірок (розслідувань) за інформацією щодо можливих порушень вимог чинного законодавства працівниками органів державної фіскальної служби області, в тому числі 20 за зверненнями громадян, юридичних осіб. Всі звернення розглянуті вчасно, без порушення термінів. За результатами розгляду підтвердились факти, викладені в 2 зверненнях, в 4 випадках факти частково знайшли своє підтвердження, 4 звернення визнано анонімними. До органів прокуратури для прийняття рішення згідно Закону передано 12 матеріалів перевірок.

На адресу керівників підрозділів внесено 36 подань про усунення виявлених перевірками недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 31 працівників органів державної фіскальної служби області, в тому числі 2 звільнено, 25 позбавлено премій.

З метою недопущення прийняття на службу осіб, які в подальшому можуть дискредитувати органи ДФС, проведено перевірку 48 кандидатів. За результатами перевірок, заперечень щодо їх подальшого працевлаштування не було.

Продовжує працювати оновлений телефонний сервіс „Пульс”, який швидко реагує на критику від платників податків та громадян щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників податкових та митних органів. Номер „Пульсу” - (044) 284-00-07.

Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники, а у неробочий час - інтерактивний автовідповідач.

Співробітники Державної фіскальної служби не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи.

Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується! Звертайтеся і вам обов’язково допоможуть!

ГУ ДФС у Полтавській області