Незнання Закону – не звільняє від відповідальності

Незнання Закону – не звільняє від відповідальності” – цей славетний постулат відомий всім законослухняним громадянам, а громадянам, які обрали для себе професію юриста, тим більше. Студенти Національного університету „Юридична академія України імені Ярослава Мудрого” славляться своїми знаннями законодавчої бази держави і вихованці Полтавського юридичного інституту цього Національного університету – не виключення.

Днями в стінах Вишу за ініціативи Державної податкової адміністрації у Полтавській області відбулася спеціальна лекція на тему „Податковий кредит громадян за наслідками 2010 року” мета якої, щоб майбутні правознавці крокували „у ногу з часом” та вільно орієнтувалися в питаннях оновленого податкового законодавства.

„Із впровадженням в життя Податкового кодексу України на зміну податковому кредиту прийшла податкова знижка”, - звернула увагу присутніх на лекції фахівець ДПС області, головний державний податковий інспектор управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Державної податкової адміністрації у Полтавській області Валентина Коломієць. Податкова знижка передбачена для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, ? це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку ? резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів ? фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України. Проте, зазначила лектор: „особи, які подають декларацію у цьому році користуються своїм правом на податковий кредит відповідно до статті 5 Закону України від 22.05.2003р. № 889-VI „Про податок з доходів фізичних осіб”.

Завершуючи свій виступ Валентина Коломієць нагадала студентам про нововведення цьогорічної кампанії декларування, відповідно до яких термін її проведення продовжено до 1 травня цього року, а отже, для виконання свого громадянського обов’язку та подання декларації про отримані у минулому році доходи, часу залишилося не так багато.

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області