До уваги платників податків! Особливості співпраці зі „спрощенцями” з 1 квітня 2011 року

e-mail Друк PDF

ДПА у Полтавській області нагадує, що з 1 квітня 2011 року набирає чинності розділ ІІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), який має назву „Податок на прибуток підприємств”.

Відповідно до пп. 139.1.12. п. 139.1. ст. 139 ПКУ не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку та не включаються до складу витрат підприємства витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи – платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

Витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця, що перебуває на загальній системі оподаткування, враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку на загальних підставах.

Згідно зі ст. 4 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, фізична особа – підприємець може відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та перейти на загальну систему оподаткування. Для цього необхідно не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) кварталу надати відповідну заяву до органу ДПС. При цьому слід врахувати, що рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

 

Управління масово-роз'яснювальної

роботи та звернень громадян

ДПА у Полтавській області