Протидія корупції в лавах органів ДФС Полтавщини

З метою упередження та профілактики вчинення працівниками органів державної фіскальної служби області корупційних злочинів та адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією протягом січня – червня 2015 року працівниками відділу власної безпеки ГУ ДФС області здійснено 551 профілактичних заходів за результатами службових перевірок винесено 16 офіційних застережень.

За вказаний період органами прокуратури відкрито 8 кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2, ст.364, ч.1 ст.365, ч.1 ст. 366, ч.1 ст.367 та ч.3, ч. 4 ст.368 Кримінального кодексу України відносно працівників органів державної фіскальної служби області, які допустили порушення при проведенні контрольно – перевірочних заходів. За результатами досудових розслідувань в рамках кримінальних проваджень за ч.3, ч. 4 ст.368 КК України, двом посадовим особам повідомлено про підозру та матеріали передано для розгляду та прийняття рішення до суду. В одному випадку винну особу визнано винною у вчиненні злочину та призначено покарання у вигляді штрафу. Правопорушників з органів ДФС звільнено.

Також протягом вказаного періоду проведено 73 службових перевірок (розслідувань) за інформацією щодо можливих порушень вимог чинного законодавства працівниками органів державної фіскальної служби області, в тому числі 28 за зверненнями громадян, юридичних осіб. Всі звернення розглянуті вчасно, без порушення термінів. За результатами розгляду підтвердились факти, викладені в 2 зверненнях, в 4 випадках факти частково знайшли своє підтвердження, 4 звернення визнано анонімними. До органів прокуратури для прийняття рішення згідно Закону передано 18 матеріалів перевірок.

На адресу керівників підрозділів внесено 45 подань про усунення виявлених перевірками недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 39 працівників органів державної фіскальної служби області, 4 звільнено, 59 позбавлено премій.

З метою недопущення прийняття на службу осіб, які в подальшому можуть дискредитувати органи ДФС, проведено перевірку 52 кандидатів. За результатами перевірок, заперечень щодо їх подальшого працевлаштування не було.

ГУ ДФС у Полтавській області