В облдержадміністрації дискутували про проблеми підприємців

Відбулося спільне засідання Ради підприємців області та обласної Координаційної ради з питань підприємництва під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олени Адамович. На порядку денному зібрання було питання роз’яснення суті здійснюваних Урядом реформ та залучення підприємців до їх впровадження.

Як зазначила Олена Адамович, формат зустрічі у вигляді круглого столу дасть змогу присутнім поділитися своїми думками, проблемами, що накопичилися, знайти вирішення першочергових задач у поточному році. Зокрема облдержадміністрація підбила підсумки роботи і деякі з нагальних проблем вже внесені в Програму розвитку малого підприємництва на 2011 рік, яка затверджена сесією обласної ради.

Серед них, - за словами заступника голови облдержадміністрації – будівництво на Полтавщині заводу з переробки гречки, міні – пекарень та міні – молокозаводів, які могли б працювати для мешканців області більш ефективніше.

Також присутніх представників підприємницьких кіл зі змінами в законодавстві поінформували представники ДПА у Полтавській області та Головного управління Пенсійного фонду України в області. Зокрема заступник голови обласної податкової Андрій Скляренко та начальник відділу адміністрування податків фізичних осіб Андрій Мельник розповіли про спрощену систему оподаткування в умовах дії Податкового кодексу.

Вони наголосили, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.10 № 1196 визначено, що суб’єкти малого підприємництва сплачують 43 відсотки нарахованого єдиного податку на рахунки місцевого бюджету та 57 відсотків на рахунки органів Пенсійного фонду. Тобто, якщо раніше цей розподіл здійснювали органи Державного казначейства, то вже у цьому році платники повинні самостійно визначати суму податку до місцевого бюджету із розрахунку 43 відсотки нарахованого єдиного податку.

Також мова йшла про норму, яка бентежить усіх та стосується заборони суб’єктам господарювання відносити на валові витрати витрати за операціями з підприємцями – „спрощенцями”. З 1 квітня цього року такі операції не можна використовувати для мінімізації податкових зобов’язань перед державою при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток об’єкта.

Про масове припинення підприємницької діяльності платниками податків – фізичними особами наразі не йдеться. Якщо станом на 1 січня 2010 року їх було зареєстровано 79 тисяч, на 1 січня 2011 року 78,6 тисяч, то на 1 квітня 2011 року - 77 тисяч. „Податковою будуть запроваджені такі механізми взаємодії із „спрощенцями”, які, з одного боку, сприятимуть розвитку малого бізнесу в Україні, а з іншого – унеможливлять використання спрощеної системи оподаткування як засобу мінімізації податкових зобов’язань” – зазначили представники ДПА області.

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області