Податковий сервіс на Сорочинському ярмарку

Національний Сорочинський ярмарок, що на Полтавщині, - це найбільший в Україні ярмарково-виставковий захід. Його унікальність полягає у тому, що він зберігся з XVIII століття до наших днів. Сорочинський ярмарок, який цьогоріч проходив з 18 по 23 серпня, відомий не лише в Україні, але й в усьому світі, він представлений найякіснішими зразками продукції вітчизняного виробника та виробами ручної роботи майстрів народних промислів, адже українцям в мирному житті є чим пишатися. А тому і не дивно, що з кожним роком збільшується кількість гостей та учасників ярмарку.

Зважаючи на непрості події, які на сьогодні відбуваються на сході України, ярмарок проходив під гаслом «Україна – велика родина». Це патріотично фольклорне свято, метою якого є об’єднати всю Україну. Знаково, що цього року до Великих Сорочинців приїхала рекордна кількість, майже 150, самодіяльних творчих колективів з усіх куточків України. Із них: 9 - з українського Донбасу та 3 – з Луганської області. На урочистостях із нагоди відкриття ярмарку саме донецькі та луганські артисти першими виконували «Молитву за Україну», до якої приєдналися всі співаки.

Щоб створити під час ярмаркування більш комфортні та зручні умови для обслуговування платників, Миргородська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області подбала про відкриття на ярмарку сервісного Центру обслуговування платників. В приміщенні Центру, на стендах, розміщено значну кількість інформаційних матеріалів для платників, розповсюджується виготовлена власна друкована продукція, надаються інформаційні повідомлення, а також готуються оголошення, які згодом лунають по ярмарковому радіо. Як показала робота, саме завдяки функціонуванню цього виїзного Центру суб’єкти господарювання мали можливість, без втрати часу, отримати дозвільні документів на право здійснення торгівлі на ярмарковій площі, в тому числі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Як виявилося, найбільшу зацікавленість учасники та гості ярмарку проявили до такої адміністративної послуги, як отримання консультацій з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Пересічні громадяни цікавилися питаннями оподаткування доходів отриманих від реалізації продукції на ярмарку, у вигляді спадщини, оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна та легкового автотранспорту, пільг щодо плати за землю та оподаткування об’єктів нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

З початку ярмарку, лише за два дні роботи Центру його послугами скористалися понад 250 платників. Завдяки проведеній роботі платники податків ще раз змогли переконатися, що сучасні органи держаної фіскальної служби підтримують податкову та митну політику європейського рівня, тобто роблять все від себе залежне, щоб платникам було зручно та легко вести бізнес.

Головне управління ДФС у Полтавській області