Оперативниками ДФС Полтавської області викрито злочинів пов’язаних з умисним ухиленням від сплати податків на понад 50 млн грн

Як зазначив перший заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Олег Лєднік протягом 8 місяців 2015 року оперативними підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області викрито 43 кримінальних правопорушення у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах.

18 із вказаних злочинів пов’язані із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 50 млн. грн., 14 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів. Крім цього, викрито кримінальні правопорушення пов’язані із легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фіктивним підприємництвом, заволодінням майном (бюджетними коштами) шляхом обману, зловживання службовими повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди (незаконного відшкодування податку на додану вартість) та інші.

За результатами проведення досудового розслідування вказаних кримінальних поводжень 22 особам оголошені підозри у скоєння злочину, у т.ч. 3-м особам у скоєнні злочину у складі організованої злочинної групи та 2-м особам – за попередньою змовою групою осіб.

Закінчено досудовим розслідуванням та направлено на розгляд суду 20 кримінальних проваджень, у т.ч. 4 – для звільнення особи від кримінальної відповідальності за ч.4 ст. 212 КК України у зв’язку із повним погашенням завданих державі збитків

Всього з початку року по кримінальних провадженнях, розпочатих за матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Полтавській області, в рахунок завданої Державі збитків відшкодовано понад 9,2 млн. грн.

Крім цього, у взаємодії з іншими структурними підрозділами ГУ ДФС області за викритими фактами використання підприємствами реального сектору економіки послуг фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності для формування схемного податкового кредиту, до бюджету забезпечено додаткові надходження на суму понад 38 млн. грн.

ГУДФС у Полтавській області