Податківці Полтавщини – на прямому селекторному зв’язку з Державною податковою адміністрацією України

Чергова розширена селекторна нарада відбулася у приміщенні ВАТ „Укртелеком” за участю в.о. голови ДПА у Полтавській області Олександри Васильєвої, першого заступника та заступників голови ДПА у Полтавській області, а також начальників управлінь та відділів.

Під час наради присутні обговорювали проблемні питання, які виникають при адмініструванні податку на додану вартість, зокрема викриття схем, які використовуються з метою його неправомірного відшкодування, а також забезпечення реалізації органами ДПС єдиної інформаційної політики .

Заходам з питань інформаційної політики приділяється постійна увага органів податкової служби Полтавщини. Так, для безперебійного та об’єктивного висвітлення діяльності органів ДПС області, донесення актуальної інформації до населення підрозділами масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Полтавській області налагоджене постійне ділове співробітництво із засобами масової інформації області, серед яких 52 друковані видання, 37 радіостанцій та 13 телеканалів й студій. Крім того, працівниками підрозділів масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян органів ДПС області створено 8 спеціалізованих радіопрограм та 5 телепередач, відкриті 19 постійно діючих рубрик з питань оподаткування в друкованих ЗМІ. Значна увага приділяється також і співпраці з Інтернент – ресурсами. На обласних інформаційних сайтах впродовж січня-березня поточного року відстежено 201 матеріал щодо діяльності органів ДПС, підготовлених фахівцями податкової служби.

Крім того, підрозділами масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян забезпечується широкомасштабна консультаційна та інформативна робота з населенням по роз’ясненню положень Податкового кодексу України. Так, у всіх органах ДПС області створені та діють консультаційні центри з питань застосування норм Кодексу, робота яких (за потреби) організована із подовженим робочим днем та забезпечується у вихідні й святкові дні. Систематично проводяться сеанси прямого телефонного зв’язку „гаряча лінія” на базі друкованих видань області, фахівці підрозділів масово-роз’яснювальної роботи і звернень громадян та галузевих структурних підрозділів обласного апарату - постійні учасники спеціалізованих семінарів та освітньо-інформаційних лекцій з питань впровадження норм Податкового кодексу України.

В ході реалізації заходів єдиної інформаційної політики органи ДПС області співпрацюють з громадськими організаціями регіону. Прикладом такої співпраці є систематичне проведення засідань громадських рад при податкових органах області, робота яких в першу чергу скоординована на досягненні вагомих результатів, вдосконаленні роботи податкової служби області та оновлення підходів до роботи з кожним платником податків з метою більш якісного їх обслуговування.

Присутні на нараді обмінялися досвідом з питань, що розглядалися на порядку денному, обговорили подальші перспективи діяльності за цими напрямками роботи.

 

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області