Тримати позицію лідера - в арсеналі податківців Полтавщини

Як показали підсумки роботи податкових органів Полтавської області по наповненню доходної частини Державного бюджету у першому кварталі поточного року – область втримала одне з провідних місць в Україні.

Так, за підсумками січня-березня 2011 року до бюджетів усіх рівнів податковими службами області мобілізовано платежів на загальну суму близько 3 млрд. 572 млн.грн., або з ростом до відповідного періоду минулого року в 1,6 рази. До державного бюджету в звітному періоді акумульовано майже 2 млрд. 982 млн.грн. платежів, що в 1,7рази перевищує минулорічні обсяги збору податків.

Слід відзначити, що обсяги зборів зросли по всіх провідних платежах, зокрема: по податку на прибуток – в 3,1 рази, по податку на додану вартість - в 1,5 рази, по акцизному збору з вироблених в Україні товарів - майже на 24%, по рентних платежах за видобуту нафту, природний газ та газовий конденсат – в 2,5 рази.

В першому кварталі цього року до місцевих бюджетів області надійшло податків та зборів в сумі більш ніж 590 млн. грн., або з приростом до минулорічних обсягів на 122,8 млн. грн., тобто на 26,3%. Приріст надходжень до рівня минулого року забезпечено по всіх провідних платежах: по податку на доходи фізичних осіб – більш ніж на 22%, по платі за землю - майже на 38%. Всі бюджетні призначення по платежах до місцевого бюджету, затверджені місцевими органами влади, по податках, які контролюються податковими службами області, виконано в повному обсязі (108,8%). Додаткова мобілізація склала 47,7 млн. грн.

 

Олена Слончак

начальник управління економічного аналізу

та прогнозування ДПА у Полтавській області