Щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть участь в антитерористичній операції

e-mail Друк PDF

Головне управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 18 червня 2015 року N 548-VIII "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції", що набрав чинності 09.07.2015, але вводиться в дію через два місяці після набрання чинності, п. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу доповнено абзацом такого змісту: "Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції. Ця норма введено в дію з 09.09.2015.

Враховуючи викладене, доходи військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, отримані у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) з 09.09.2015 на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції, звільняються від оподаткування військовим збором.

Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором має бути визначений Кабінетом Міністрів України.

Більш детальну інформацію із зазначеного питання можна отримати ознайомившись із листом ДФС України від 09.09.2015 № 21383/5/99-99-17-02-01-16 «Про розгляд листа» та на офіційному веб-порталі ДФС України за адресою: www.sfs.gov.ua або звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за телефоном: 0-800-501-007 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі, зі стаціонарних телефонів безкоштовно).

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Полтавській області.