На Полтавщині оперативниками ГУ ДФС забезпечено надходження до бюджету понад 9 млн грн

Як повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Олег Лєднік протягом 10 місяців 2015 року оперативними підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області викрито 56 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах.

23 із вказаних злочинів пов’язані із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 50 млн. грн., 19 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів. Крім цього, викрито кримінальні правопорушення, пов’язані із легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фіктивним підприємництвом, розкраданням та заволодінням майном (бюджетними коштами) шляхом обману, зловживання службовими повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди (незаконного відшкодування податку на додану вартість) та інші.

Також припинено діяльність "конвертаційного ценру" з обсягом проконвертованих коштів близько 11 млн. грн.

За результатами проведення досудового розслідування вказаних кримінальних поводжень 27 особам оголошені підозри у скоєнні злочину, у т.ч. 3-м особам у скоєнні злочину у складі організованої злочинної групи та 2-м особам – за попередньою змовою групою осіб.

Закінчено досудовим розслідуванням та направлено на розгляд суду 26 кримінальних проваджень, у т.ч. 5 – для звільнення особи від кримінальної відповідальності за ч.4 ст. 212 КК України у зв’язку із повним погашенням завданих державі збитків

Всього з початку року по кримінальним провадженням, розпочатим за матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Полтавській області, в рахунок відшкодування завданих Державі збитків надійшло 9,7 млн. грн.

У взаємодії з іншими структурними підрозділами ГУ ДФС області за викритими фактами використання підприємствами реального сектору економіки послуг фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності для формування схемного податкового кредиту, до бюджету забезпечено додаткові надходження на суму понад 39 млн. грн.

ГУ ДФС у Полтавській області