Наше завдання — пам’ятати

Минає 25 років від дня страшної трагедії, з якою зіткнулося людство – Чорнобильської катастрофи. У той скрутний час близько 600 тисяч радянських людей було мобілізовано для ліквідації радіаційного забруднення. Вони працювали у жахливих умовах, багато з них навіть не мали необхідних засобів для захисту, і все, чого вони торкалися, залишало радіаційні опіки. Але їх мужність варта захоплення, адже вони працювали, щоб врятувати світ від атомної біди.

Cеред працівників та пенсіонерів державної податкової служби Полтавщини є 40 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 19 — учасники ліквідації аварії, які зробили гідний внесок у подолання її наслідків, проявивши при цьому високе почуття відповідальності і мужність.

Нині справами Ради місцевого осередку ветеранів податкової служби Полтавщини - „чорнобильців” опікується пенсіонер ДПІ у м.Полтаві, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І катергорії Анатолій Миколайович Бондаренко. Понад 15 років він працював в органах державної податкової служби міста Полтави, зарекомендувавши себе кваліфікованим працівником, грамотним та професійним керівником. Тривалий час очолював підрозділи адміністрування податків і зборів, що зараховуються до місцевих бюджетів, зробив значний особистий внесок у створення і розвиток інфраструктури місцевих бюджетів Полтавщини. В серпні 2005 звільнився у зв’язку з виходом на пенсію.

Ось що пригадує Анатолій Миколайович про чорнобильські події: „ У червні 1986 року у складі Лубенської дивізії я був призваний на виконання завдань з дезактивації та охорони 30-кілометрової зони. Основні завдання з ліквідації наслідків катастрофи були покладені на Міністерство оборони, а функції охорони пошкоджених об’єктів виконувались Міністерством внутрішніх справ. Всі були націлені на досягнення максимального результату за короткий проміжок часу.”

Нещодавно Анатолій Миколайович у складі делегації колишніх ліквідаторів знову відвідав чорнобильську землю: „Оцінюючи стан зони відчуження, можна сказати, що вона не завмерла, там працюють сотні людей. Сама станція частково виведена з експлуатації, але необхідні функції по її обслуговуванню виконуються повсякденно, крім того вже зараз проводяться початкові роботи по реалізації проекту „Укриття – 2”. А ось місто енергетиків – Прип’ять вразило неприємно: всюди безлад, наслідки людського варварства, недбалості та забуття...”

Із плином часу все гостріше постає загроза звикання до тематики Чорнобиля, але ж і обсяг негативних наслідків екологічної катастрофи виявляється дедалі чіткіше. Зі свого боку Рада місцевого осередку ветеранів податкової служби Полтавщини - „чорнобильців”, створена при Державній податковій адміністрації, робить все можливе, щоб ветерани – „чорнобильці” не відчували себе забутими: організовує щорічні зустрічі та заходи з вшанування „ліквідаторів”, допомагає у вирішенні питань соціального захисту постраждалих.

Наше завдання — пам’ятати, не звикнути і по можливості допомагати людям, які постраждали від цього лиха, особливо тим, хто став лицем до лиця з бідою і допоміг відвернути її.

 

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області