Щодо змін у порядку акумулювання с/г підприємствами сум ПДВ на спецрахунках в системі СЕА ПДВ

03.12.2015 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 976 (далі – Постанова № 976) якою внесені зміни до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2015 року № 11 (далі – Постанова № 11).

Постановою № 976 передбачено відкриття в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ), крім автоматично відкритого рахунку, додаткового рахунку, призначеного для перерахування коштів на спеціальні рахунки підприємства.

Для акумулювання суми ПДВ, нарахованої сільгосппідприємством на вартість поставлених сільськогосподарських товарів (послуг) власного виробництва, таке підприємство зараховує кошти на власний рахунок в СЕА ПДВ, відкритий для перерахування коштів на його спеціальний рахунок.

Кошти, зараховані на рахунок в СЕА ПДВ, перераховуються автоматично протягом операційного дня, в якому вони надійшли на такий рахунок, органом Казначейства на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства.

З повним текстом Постанови № 11 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Начальник відділу комунікацій

ГУ ДФС у Полтавській області

В.В.Захарченко