Діти фантазують на податкову тематику

 

В Державній податковій адміністрації Полтавщини пройшов обласний етап конкурсу „Податки очима дітей 2011”. Журі обирало переможців майже зі 130 юних полтавців та мешканців області, які вже отримали визнання на районному рівні змагань. Цього року близько 2000 талановитих дітей в області вирішили спробувати свої сили в цьому традиційному конкурсі.

Біокераміка, квіллінг, оригамі, ліплення та бісероплетіння - в декоративно-прикладному напрямку; графіка, сепія та гратографія - в художній творчості; ессе, фейлетони та книжки – в літературному жанрі: ось далеко не повний перелік технік виконання творчих робіт, представлених юними полтавцями на конкурсі в цьому році. Зокрема п’ятнадцятирічна Алла Соломка з Кобеляцького району, яка в майбутньому хоче стати журналістом, подала на конкурс власне друковане видання, газету „Веселка” героєм якої став її земляк, колишній переможець Всеукраїнського етапу конкурсу „Податки очима дітей ” Тарас Кузема. За креативність та популяризацію конкурсу серед молоді – дівчина отримала перше місце. Переможцем конкурсу в літературному напрямку в іншій віковій категорії стала дев’ятирічна Катя Калатура із Зінківського району. Першість за твір декоративно прикладного мистецтва отримали одинадцятирічна Настя Петренко з Гадяча та дванадцятирічний Тарас Салашний із Зінькова. Найкращим малюнком судді визнали твори Антона Абрамова з Котельви та чотирнадцятирічної Вакуленко Анни з Зінькова.

Члени конкурсної комісії високо оцінили неординарність робіт цьогорічних учасників у кожному з жанрів. Спілкуючись з пресою, член журі заслужений художник України Микола Підгорний відзначив, що з кожним роком, роботи представлені на конкурс вражають його все більше. „Я завжди дивуюся, оцінюючи роботи юних конкурсантів, адже поєднати таку складну тему, як податки, із мистецтвом важко і дорослому художнику, тож як з цим справляються діти, а роблять вони це з успіхом - для мене і досі загадка”, - підсумував Микола Підгорний.

Переможців обласного етапу змагань чекає наступний, всеукраїнський тур конкурсу у Києві. До речі, юні митці з Полтавщини щороку обіймають призові місця в столиці. Приміром минулого року полтавські призери привезли додому „золото” та „бронзу” за художні та декоративно-прикладні твори. Всього, з початку проведення конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей” в ньому взяли участь майже 14 тисяч талановитих полтавців.

 

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області