Податковий кодекс спрощує подання звітності платниками податків

Прийняття Податкового кодексу в рамках реформування податкової служби вимагає, як від платників податків так і від податківців спільних дій, спрямованих на порозуміння. Широкомасштабна масово – роз’яснювальна робота щодо новацій в податковій системі покликана донести до громадян суть здійснюваних реформ, їх важливість та необхідність в реаліях сьогодення.

Зокрема це стосується подання звітності. Cтаття 49 Податкового кодексу України визначає права та обов’язки платників податків щодо подання податкової декларації до органів державної податкової служби. Так платник податків зобов’язаний подавати за кожен встановлений Кодексом звітний період податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив він господарську діяльність у звітному періоді.

Звертаємо увагу, що платники податків, які належать до великих та середніх підприємств, зобов’язані подавати звітність до органу податкової служби в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Верховною Радою прийнято Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу України” від 7 квітня 2011 року, яким скасовано необхідність подання податковими агентами щомісячної податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб. Також не потрібно подавати розрахунок за формою 1 – ДФ у разі відсутності нарахування доходів протягом звітного періоду. Подібні нововведення в поданні звітності покликані спростити процес подання документів.

Податковий кодекс чітко визначає, що прийняття податкової декларації є обов’язком органу державної податкової служби. Відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь – яких причин, не визначених у Кодексі, забороняється. Якщо ж такий випадок трапляється, то за кожною заявою платника податків проводиться службове розслідування відповідно до чинного законодавства.

Отже, якщо у платника виникають проблеми з поданням звітності до органів податкової служби Полтавщини – він має право відстоювати свої права. Керуючись Законом України „Про звернення громадян” ви можете письмово повідомити керівництво інспекції про випадки відмови податківців прийняти звітність, або зателефонувати на „телефон довіри” ДПА у Полтавській області – (0532) 56 – 30 – 76.

 

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області