Включення сільськогосподарським підприємством сум ПДВ до складу податкового кредиту

Державною фіскальною службою України надано роз’яснення щодо включення с/г підприємством до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при отриманні в оренду с/г техніки у межах договору фінансового лізингу.

Нагадаємо, розроблений Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 (далі – Порядок № 966).

Так, відповідного до нього платники податку, які згідно зі статтею 209 Податковго кодексу України (далі - Кодекс) застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123» (далі – декларація 0121-0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого указаною статтею.

Таким чином, с/г підприємство, яке обрало спеціальний режим оподаткування, має право включити до складу податкового кредиту декларації 0121-0123 виробничі фактори (пп.209.15.1 п.209.15 ст. 209 Кодексу). Зокрема, товари/послуги, які придбаваються таким с/г підприємством для їх використання у виробництві с/г продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві с/г продукції.

Відповідно до п.187.6 ст.187 Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань орендодавця (лізингодавця) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичної передачі об’єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувача).

Отже, на дату фактичної передачі об’єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу такий лізингоотримувач – с/г підприємство має право включити до складу податкового кредиту, сформованого у декларації 0121-0123, суму ПДВ, нараховану/сплачену з повної вартості об’єкта лізингу. Але, за умови, що об’єкт лізингу буде використовуватися у виробництві с/г продукції та за наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Звертаємо увагу, якщо об’єкт лізингу призначається для використання не в с/г діяльності платника, то нарахована/сплачена сума ПДВ з вартості об’єкта лізингу включається до складу податкового кредиту, який визначається в основній декларації з податку на додану вартість (0110).

 

Начальник відділу комунікацій

ГУ ДФС у Полтавській області В.В.Захарченко