Працівниками податкової міліції припинено незаконну діяльність з виробництва металевих пружин для локомотивів та машинобудівної галузі

e-mail Друк PDF

Працівниками податкової міліції ДПА у Полтавській області при відпрацюванні так званих "фіктивних суб'єктів господарювання", тобто які використовуються для прикриття незаконної підприємницької діяльності та мінімізації податкових зобов'язань перед державним бюджетом, викрито діяльність одного з підприємств м. Полтави, службовими особами якого організовано досить потужне підпільне виробництво металевих пружин різного діаметру і довжини, що використовуються у машинобудівній галузі і залізничному транспорті.

По податковому і бухгалтерському обліках готова продукція відображалася як придбана від підприємств з ознаками фіктивності і збувалася вже цілком "офіційно". Виробництво здійснювалося двадцятьма працівниками, які офіційно з підприємством не перебували у трудових відносинах, а заробітну плату у сумі від 1 500 до 3 000 грн. на місяць отримували у "конвертах".

При проведені обшуку виробничих приміщень і надвірних споруд зазначеного підприємства, виявлено та вилучено промислове обладнання – станки і високотемпературні печі, що не перебувають на його балансі, близько 40 тонн сировини та майже 6 тисяч вже готових виробів різного призначення. Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей орієнтовно становить 1,6 млн. грн.

До речі, на готові вироби проставлялися клейма відповідності державним стандартам, однак відповідну перевірку чи сертифікацію вони не проходили.

Проведеною перевіркою за участі працівників санітарно-епідеміологічної станції, територіальних представництв МНС і Держгірпромнагляду також встановлено не лише відсутність будь-яких дозвільних документів на виробництво, що передбачені законодавством, а й численні порушення норм промислової безпеки і охорони праці.

На даний час прокуратурою м. Полтави за даним фактом вже порушено кримінальну справу за скоєння злочину, відповідальність за який передбачено ст. 366 Кримінального кодексу України та проводиться подальша перевірка за фактами грубого порушення законодавства про працю та умисного ухилення від сплати податків.

 

Прес – офіцер УПМ ДПА у Полтавській області

Дмитро Скобельський