Особливості сплати ПДВ с/г підприємствами у 2016 році

ДФС України повідомляє про особливості сплати ПДВ платниками-сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році сум, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників.

У зв'язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон № 909), внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Так, відповідно до яких у 2016 році в межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам - суб'єктам спеціального режиму оподаткування Казначейством відкрито додаткові електронні рахунки.

Перерахунок коштів здійснюється Казначейством автоматично протягом операційного дня, що настає за днем, в якому кошти надійшли на такі рахунки.

Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у пункті 209.18 статті 209 Кодексу також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації продукції.

Розрахунки з бюджетом та перерахування коштів на поточні рахунки таких підприємств здійснюється Казначейством з електронних рахунків на підставі відповідних реєстрів, що формуються ДФС на підставі отриманої податкової звітності з ПДВ, в якій відображаються результати діяльності в межах пункту 209.18 статті 209 ПКУ (0130).

Роз’яснення з цих питань викладено у листі ДФС України від 27.01.2016 № 2533/7/99-99-19-03-01-17 «Про особливості сплати ПДВ платниками-сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua – Електронні форми документів – Законодавство – Податкове законодавство - Листи).

Головне управління ДФС у Полтавській області