До уваги керівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування

Головне управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що до початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування зобов’язані подавати декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – Декларація) відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року № 3206-VII „Про засади запобіганння і протидії корупції” (далі-Закон № 3206) у паперовому вигляді.

Частиною дев’ятою ст. 12 Закону №3206 передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб’єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, затвердженого наказом Міністерством фінансів України від 13.03.2015 № 333 (далі - Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб’єктів декларування –територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків-фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації надсилає її копію:

до апарату ДФС України – суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п.5 Порядку;

до територіального органу ДФС (наприклад: ДПІ у м.Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування – інших суб’єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних органів головних управлінь ДФС в областях (державних податкових інспекцій та їх відділень) та м. Києві розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua), територіальних органів ГУ ДФС Полтавській області за адресою – pl.sfs.gov.ua.

 

Головне управління ДФС у Полтавській області