Працівниками оперативного управління ДФС Полтавщини вилучено підакцизних товарів на суму 15,6 млн грн

Як розповів перший заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Олег Лєднік з початку поточного року оперативними підрозділами ГУ ДФС у Полтавській області викрито 27 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах, 16 з яких пов’язані з тяжкими і особливо тяжкими злочинами.

Так, 9 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 40 млн. грн. (ст.212 Кримінального кодексу України), 5 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 1 – із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України) та 2 – із фіктивним підприємництвом, тобто створенням суб'єктів господарювання з метою прикриття незаконної діяльності (ст.205 КК України).

Крім цього, спільно з органами прокуратури виявлено 7 кримінальних правопорушень, пов’язаних із розкраданням та розтратою коштів державного бюджету шляхом зловживання службовим становищем посадових осіб державних підприємств, у т.ч. 4 – в особливо великих розмірах.

За результатами проведеної роботи у сфері зовнішньоекономічної діяльності та митної сфери викрито 3 кримінальні правопорушення, зокрема ліквідовано схему незаконного виробництва паливно-мастильних матеріалів з використанням обладнання міні-НПЗ, вилучено 779,9 т паливно-мастильних матеріалів вартістю майже 12 млн. грн.

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз-2016", метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, припинено діяльність 2 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 15,6 млн. грн.

Внаслідок вжитих оперативними підрозділами ГУ ДФС в області заходів в бюджет додатково забезпечено надходження коштів на суму майже 1 млн. грн. за рахунок відшкодування завданих кримінальними правопорушеннями збитків, а також відпрацювання СГД, які скористалися послугами підприємств з ознаками фіктивності.

 

Заступник начальника управління-

начальник відділу комунікацій управління

організаії роботи ГУ ДФС у Полтавськійобласті

В.В.Захарченко