Працівниками оперативного управління ДФС Полтавщини викрито 14 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на понад 50 млн грн

Як розповів перший заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Олег Лєднік з початку поточного року оперативними підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області викрито 35 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах, 21 з яких – за фактами вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Зокрема, викрито 14 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 50 млн. грн. (ст.212 Кримінального кодексу України), 6 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 1 – із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України), 2 – із фіктивним підприємництвом, тобто створенням суб'єктів господарювання з метою прикриття незаконної діяльності (ст.205 КК України).

Крім цього, спільно з органами прокуратури викрито 12 кримінальних правопорушень, пов’язаних із розкраданням та розтратою коштів посадовими особами підприємств, у т.ч. 5 – в особливо великих розмірах.

Припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з обсягом понад 75 млн. грн., до складу якого входили понад 20 фіктивних підприємств зареєстрованих у Кіровоградській та Полтавській областях. У ході проведених обшуків у організаторів та учасників конвертаційного центру вилучено 5,3 млн. грн. готівкових коштів, 21 печатка фіктивних підприємств, чекові книжки, чорнова документація, мобільні телефони та комп’ютерну техніку. На даний час з метою відшкодування завданих державі збитків проводиться відпрацювання підприємств-вигодонабувачів.

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз-2016", метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, припинено діяльність 2 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв та 1 виробництва паливно-мастильних матеріалів, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 15,7 млн. грн.

За результатами проведення досудового розслідування викритих правопорушень направлено на розгляд суду 10 кримінальних проваджень, у т.ч. стосовно організованої злочинної групи осіб, які займалися незаконним виготовленням та збутом лікеро-горілчаних виробів.

Внаслідок вжитих оперативними підрозділами ГУ ДФС в області заходів в бюджет додатково забезпечено надходження коштів на суму майже 1 млн. грн. за рахунок відшкодування завданих кримінальними правопорушеннями збитків, а також відпрацювання СГД, які скористалися послугами підприємств з ознаками фіктивності.

 

Заступник начальника управління-

начальник відділу комунікацій управління

організаії роботи ГУ ДФС у Полтавськійобласті

В.В.Захарченко