Платники податків Полтавщини обирають електронну звітність

e-mail Друк PDF

Функціонування будь-якої господарської одиниці в умовах дії Податкового кодексу стає практично неможливим без застосування інноваційних технологій та автоматизації процесів. Це стосується в тому числі і електронної форми звітності, переваги якої визнають зараз понад 5 тисяч платників податків Полтавщини.

Якщо ще декілька років назад звітування до податкової за допомогою Інтернету викликало багато питань у платників податків, зокрема, технічного характеру, то зараз для переходу на нього створені всі необхідні умови, починаючи з безкоштовного програмного забезпечення для платників податків до наявності безлічі варіантів вибору провайдерів, бухгалтерських програмних продуктів та акредитованих сертифікаційних центрів. А такі незаперечні „плюси” електронного звітування, як економія часу, автоматична перевірка на наявність помилок, можливість відправляти звітність, не виходячи з офісу, вже стали загальновідомими. Крім того, отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість, яке нещодавно розпочала здійснювати податкова служба, стає практично неможливим без подання податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді.

Наразі кількість платників податку на додану вартість Полтавської області, які подають розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів засобами e-mail, постійно зростає. У поточному році це - більше чотирьох тисяч платників ПДВ. Порівняно з минулорічним показником їх кількість зросла на 15,5%.

 

Управління масово-роз’яснювальної

роботи та звернень громадян

ДПА у Полтавській області