ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

ДФС України листом від 17.05.2016 року № 16966/7/99-99-13-01-02-17 «Про реєстрацію платниками єдиного податку» надала роз’яснення щодо реєстрації фізичних осіб - підприємців платниками єдиного податку, а саме:

Відповідно до частини другої пп. 298.1.2. п. 298.1. ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платником єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

ПКУ не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.

Разом з тим відповідно до п. 1 ст. 251 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (п. 1 ст. 252 ЦКУ).

Пунктом 5 ст. 254 ЦКУ визначено, що якщо останній день СТроку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Отже, якщо десятий день з дня Державної реєстрації новоствореного суб'єкта господарювання припадає на вихідний або святковий день, такий суб’єкт має право подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановлено для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, в перший робочий день, наступний за таким вихідним або святковим днем.

 

ГУ ДФС у Полтавській області