Працівники Полтавської митниці ДФС «ліквідували « схеми незаконного переміщення через митний кордон України товарів на 53 млн грн

Правоохоронна робота Полтавською митницею ДФС спрямована на виявлення та фіксацію порушень митного законодавства, які наносять значну шкоду економічним інтересам нашої держави – розповідає в.о. начальника Полтавської митниці ДФС Василь Воронько.

Так працівниками Полтавської митниці ДФС було припинено чергову схему незаконного переміщення через митний кордон України товарів промислової групи.

В ході кропіткої і довготривалої роботи по вивченню та всебічному аналізу окремих зовнішньоекономічних операцій виникли небезпідставні сумніви щодо законності діяльності одного із підприємств, зареєстрованого на території України. Протягом декількох років дане підприємство переміщувало через митний кордон України товари на підставі зовнішньоекономічних договорів, укладених з іноземною компанією.

У взаємодії з Українським бюро Інтерполу та Головним слідчим Управлінням національної поліції України було встановлено, що іноземна компанія припинила своє існування ще у 2014 році, а документи, які подавалися для митного оформлення в Полтавську митницю ДФС впродовж останнього часу є підробними.

По даним фактам правопорушень Полтавською митницею ДФС складено адміністративні протоколи про порушення митних правил у відношенні громадянина України – керівника українського підприємства. Загальна сума товарів/предметів правопорушення складає понад 53 млн.грн.

Наразі триває провадження по справі та з’ясовуються питання наявності ознак кримінального правопорушення за ст. 358 Кримінального кодексу України, що відноситься до компетенції органів Національної поліції України.

 

В.о.заступника начальника управління-

начальника відділу комунікацій управління

організації роботи ГУ ДФС у Полтавській області

Д.П.Шевченко