Працівниками оперативного управління ДФС Полтавщини викрито 15 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на загальну понад 50 млн.грн.

e-mail Друк PDF

Як розповіли у оперативному управління ГУ ДФС у Полтавській області з початку поточного року оперативними підрозділами ДФС Полтавщини викрито 40 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах, у т.ч. 24 – за фактами вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Так, викрито 15 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 50 млн. грн. (ст.212 Кримінального кодексу України), 7 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 1 – із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України), 2 – із фіктивним підприємництвом (ст.205 КК України). Крім цього, спільно з органами прокуратури викрито 13 кримінальних правопорушень, пов’язаних із розкраданням та розтратою коштів посадовими особами підприємств, у т.ч. 5 – в особливо великих розмірах (ст.190, 191 КК України).

Припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з обсягом понад 75 млн. грн., до складу якого входили понад 20 фіктивних підприємств зареєстрованих у Кіровоградській та Полтавській областях. У організаторів та учасників конвертаційного центру вилучено 5,3 млн. грн. готівкових коштів, 21 печатка фіктивних підприємств, чекові книжки, чорнова документація, мобільні телефони та комп’ютерну техніку.

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз-2016", метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, викрито 8 кримінальних правопорушень, у т.ч. припинено діяльність 3 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв та 1 виробництва паливно-мастильних матеріалів, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 16,4 млн. грн.

За результатами проведення досудового розслідування викритих правопорушень 14 особам оголошено підозру у скоєні злочинів, кримінальні провадження відносно них направлено на розгляд суду.

Зокрема, у травні п.р. в суд з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності направлено кримінальне провадження за ознаками ч.4 ст.212 Кримінального кодексу України відносно службових осіб підприємства, які під час здійснення фінансово-господарської діяльності ухилилися від спати податків на суму понад 650 тис. грн., але до притягнення їх до кримінальної відповідальності сплатили зазначені кошти, а також відшкодували шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня). Всього вказаними особами до бюджету сплачено 1,2 млн. грн.

Всього внаслідок вжитих оперативниками ГУ ДФС в області заходів, в бюджет додатково забезпечено надходження коштів на суму майже 2 млн. грн.