Працівниками оперативного управління ДФС Полтавщини викрито 17 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на понад 53 млн.грн.

Як розповів перший заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Олег Лєднік протягом І півріччя 2016 року оперативними підрозділами ГУ ДФС у Полтавській області викрито 48 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах, у т.ч. 28 – за фактами вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Так, викрито 17 злочинів, пов’язаних із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 53 млн. грн. (ст.212 Кримінального кодексу України), 9 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 2 – із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України), 3 – із фіктивним підприємництвом (ст.205 КК України). Крім цього, спільно з органами прокуратури викрито 14 кримінальних правопорушень, пов’язаних із розкраданням та розтратою коштів посадовими особами підприємств, у т.ч. 5 – в особливо великих розмірах (ст.190, 191 КК України), а також 3 правопорушення, пов’язаних із зловживанням службовим становищем посадовими особами суб’єктів господарювання (ст.364 КК України).

Припинено діяльність 2-х конвертаційних центрів з обсягом проконвертованих коштів близько 100 млн. грн., до складу якого входили понад 20 фіктивних підприємств зареєстрованих у різних регіонах України. У організаторів та учасників конвертаційних центрів вилучено понад 5,5 млн. грн. готівкових коштів, 24 печатки фіктивних підприємств, чекові книжки, чорнова документація, мобільні телефони та комп’ютерну техніку. Відносно організаторів вказаних конвертаційних центрів розпочато 5 кримінальних поводжень.

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз-2016", метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, викрито 11 кримінальних правопорушень, у т.ч. припинено діяльність 3 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв та 1 виробництва паливно-мастильних матеріалів, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму близько 17 млн. грн.

За результатами проведення досудового розслідування викритих правопорушень 16 особам оголошено підозру у скоєні злочинів, у т.ч. 3-м особам – у скоєнні злочину у складі організованої злочинної групи. Кримінальні провадження відносно вказаних осіб направлено на розгляд суду.

Внаслідок вжитих оперативними підрозділами ГУ ДФС в області заходів, в бюджет додатково забезпечено надходження коштів на суму майже 2 млн. грн.