Підприємства групи ризику - на контролі у податківців Полтавщини

Результати комплексного відпрацювання підприємств групи ризику по деклараціях за січень - березень 2011 року та виконання розпорядження ДПА України "Про проведення інвентаризації залишків невідшкодованих сум ПДВ" були в центрі уваги розширеної наради, яка відбулася 26 травня в ДПА у Полтавській області. Засідання, в якому взяли участь начальники інспекцій та підпорядкованих їм відділень органів державної податкової служби Полтавщини, керівники структурних підрозділів обласного апарату, провів голова ДПА у Полтавській області Сергій Міщенко.

В першу чергу порушувалося питання нарощення збору податку на додану вартість шляхом виведення із тіньового сектору та руйнування схем мінімізації зобов'язань платників податків реального сектору економіки. Як зазначалося на засіданні, робота з платником податків розпочинається не після порушення, а з моменту прийняття звітності.

Фахівці, які роками відстежують у вітчизняній економічній системі таке явище, як мінімізація податків, переконливо констатують: ця проблема донині стоїть доволі гостро. Тобто проводячи значні обсяги фінансових операцій, що приносять великі доходи, деякі суб'єкти господарювання сплачують мінімальні податки. В результаті застосування таких схем - скарбниця недоотримує значну частину надходжень.

Так, тільки в травні 2011 року, по деклараціях поданих за квітень поточного року, 34,8 % підприємств області, які здійснювали в квітні діяльність на території України не нарахували ПДВ.

По області в січні поточного року було визначено 70 суб'єктів господарської діяльності з сумою сумнівного податкового кредиту 52,1 млн.грн., в лютому - 89 суб'єктів з сумою - 61,5 млн.грн., в березні - 34 представники з сумою - 27 млн.грн. Певної позитивної тенденції в цьому напрямку вже досягнуто, але її треба утримувати і в подальшому.

Заявляючи фіктивне відшкодування ПДВ спритні ділки розраховують на повернення їм коштів з бюджету. В результаті - недофінансованими залишаться освітянська та медична галузь, необхідні кошти не надійдуть на ремонт доріг, облаштування міст та сіл, здійснення окремих соціальних програм залишиться без необхідних грошових надходжень. Тож податківці Полтавщини намагаються зберегти ці кошти, залишити їх в бюджеті, а відтак вони будуть спрямовані на потреби суспільства.

На сьогодні на відпрацюванні в області знаходиться 133 суб'єкти господарювання ризикової групи з сумою сумнівного податкового кредиту 113,6млн.грн. Тож резерви для покращення ситуації є - необхідно лише активізувати роботу з підприємствами групи ризику.

 

 

Управління масово-роз'яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області