Авто б/у та в „гарному стані” стануть дешевшими для українців

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» №1389-VIII від 31 травня 2016 року., що полегшує торгівлю вживаними авто. Відповідний закон про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів депутати ухвалили 12 квітня. Даний документ передбачає таке довгоочікуване в Україні зменшення акцизного податку на ввезення з-за кордону вживаних автівок.

Саме про це йшлося на брифінгу в Полтавській митниці ДФС. Як зазначив її очільник: Валерій Остапчук „ Закон передбачає легалізацію продажу вживаних автомобілів через офіційних автодилерів, а також зміну структури податкових надходжень від перепродажу таких авто. Це дозволить легалізувати доходи й перевести взаємини між покупцями і продавцями в офіційний взаємовигідний формат, що буде сприяти наповненню держбюджету”.

Закон набирає чинності з 1 серпня 2016 року і передбачає зниження акцизних зборів на вживані авто у 10-20 разів. Як зазначається у законі, зниження акцизу стосується імпорту всіх уживаних автомобілів, за винятком авто, походженням з країни-окупанта (агресора) щодо України.

Серед обмежень, що залишаються:

1). Автомобілі, що підпадають під знижені ставки, мають бути випущені не раніше 1 січня 2010 року;

2). Знижені ставки акцизу не поширюються на автомобілі, вироблені або ввезені з країн-окупантів або агресорів;

3). Знижені ставки акцизу можна використовувати для «розмитнення» тільки 1 автомобіля протягом календарного року;

4). Якщо до закінчення 365 днів «розмитнений» за зниженими ставками акцизу автомобіль продати, акцизний збір доведеться оплатити за повною ставкою.

Очікується, що зниження ставок дасть змогу оформити більшу кількість нерозмитнених автомобілів стандарту Євро-5, що курсують дорогами країни та очікували кращих часів. Після набуття законом чинності первинні продажі вживаних авто у 2016 році мають зрости, що не лише пожвавить авторинок, але й дасть змогу поповнити державний бюджет.

 

Головне управління ДФС у Полтавській області