Перешкоди на шляху розвитку підприємництва на Полтавщині з’ясовували під час засідання громадської ради

Висловити свою громадянську позицію та власне бачення вирішення існуючих проблем, що перешкоджають розвитку підприємництва в області до університету, крім членів громадської ради та керівників галузевих підрозділів обласної податкової адміністрації, зібралося близько 50 представників великого, середнього та малого бізнесу регіону, викладачі та студенти ВУЗу, журналісти.

Обговорення нагальних питань, що перешкоджають розвитку підприємницької діяльності з членами інститутів громадянського суспільства, представниками бізнесу Полтавської області та винайдення разом дієвих заходів по вирішенню цих питань – стало основною темою розширеного засідання громадської ради при ДПА у Полтавській області, що пройшло в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

„Засідання Громадської ради при обласній податковій адміністрації завжди були і будуть відкритими для суб’єктів господарювання. Особливо це стосується сьогоднішньої теми, розглядаючи яку у нас є унікальна можливість „з перших вуст” почути проблеми платників податків та податківців, знайти шляхи вирішення наболілих питань та донести їх до законодавчого органу влади”, - зазначив на початку засідання голова основного дорадчого органу при податковій адміністрації Полтавщини, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля.

В ході засідання присутні розглянули ряд питань, що хвилюють платників податків та податківців, серед яких: оподаткування прибутку підприємств, проблеми та перспективи спрощеної системи оподаткування, особливості запровадження електронного сервісу, питання погашення податкового боргу та автоматичного відшкодування ПДВ. Жваву дискусію серед присутніх викликало обговорення законопроекту щодо змін до Податкового кодексу України в частині реформування спрощеної системи оподаткування. Своє бачення вдосконалення цього нормативного документу присутні на засіданні підприємці висловили у формі побажань та пропозицій. В свою чергу члени громадської ради при Державній податковій адміністрації у Полтавській області зобов’язалися оформити та надати отримані пропозиції для подальшого їх розгляду, спочатку до ДПС України, а згодом і до парламенту.

Загалом, як засвідчили члени громадської ради при ДПА у Полтавській області, кількість запитань, пропозицій та побажань від платників податків, що пролунали під час засідання – свідчить про небайдуже ставлення останніх до власної долі та добробуту рідної країни. В свою чергу фахівці ДПА області, запрошені на зібрання, продемонстрували свою обізнаність, високу кваліфікацію та готовність до діалогу в ході вирішення будь-яких проблемних питань.

Спілкуючись із пресою в рамках спеціально організованого брифінгу по завершенню роботи громадської ради заступник голови ДПА у Полтавській області Андрій Скляренко відзначив, що як свідчать результати моніторингу громадської думки, завдяки роз’яснювальній, консультаційній та інформативній роботі організованій фахівцями органів ДПС області по висвітленню особливостей впровадження норм Податкового кодексу України платники податків Полтавської області володіють інформацією з цих питань, а проблеми розвитку підприємництва в області вирішуються в оперативному порядку.

Проте робота органів ДПС області в цьому напрямку триватиме і надалі. Зокрема найближчим часом планується проведення відповідних виїзних засідань громадської ради при ДПА у Полтавській області на базі Полтавського регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців, в містах Лубни та Кременчук. Мета цього – почути думку платників податків усієї Полтавщини, а не тільки обласного центру. До речі, подібні засідання громадських ради вже проведені в 9 центральних офісах податкових інспекцій області.

 

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області