З початку року оперативниками органів ДФС області відшкодовано 5,2 млн грн збитків

З початку року оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Полтавській області викрито 54 кримінальні правопорушення у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах, у т.ч. 30 - за фактами вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, відзначив перший заступник начальника ГУ ДФС в області Олег Лєднік.

Зокрема, викрито 20 злочинів, пов'язаних із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 56 млн.грн. (ст.212, ст.212-1 Кримінального кодексу України), 9 - із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 2 - із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України), 4 - із фіктивним підприємництвом (ст.205 КК України).

Крім цього, спільно з органами прокуратури та Національної поліції викрито 16 кримінальних правопорушень, пов'язаних із розкраданням та розтратою коштів посадовими особами підприємств, у т.ч. 5 - в особливо великих розмірах (ст. 190, 191 КК України), а також 3 правопорушення, пов'язаних із зловживанням службовим становищем посадовими особами суб'єктів господарювання (ст.364 КК України).

Припинено діяльність 3-х конвертаційних центрів з обсягом проконвертованих коштів близько 209 млн.грн., до складу яких входило понад 30 фіктивних підприємств зареєстрованих у різних регіонах України. У організаторів та учасників конвертаційних центрів вилучено понад 6 млн.грн. готівкових коштів, автотранспорт, 41 печатку підприємств з ознаками фіктивності, чекові книжки, чорнову документацію, мобільні телефони та комп'ютерну техніку. Відносно організаторів вказаних конвертаційних центрів розпочато 7 кримінальних поводжень.

Вжитими заходами з підприємств-вигодонабувачів викритих конвертаційних центрів та фіктивних суб'єктів господарювання стягнуто грошових коштів у сумі 1,8 млн. гривень.

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою «Акциз-2016», метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, викрито 11 кримінальних правопорушень, припинено діяльність п’яти незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв та одного виробництва паливно-мастильних матеріалів, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 18,3 млн. гривень. За рішенням суду конфісковано товарів на суму понад 4 млн. гривень.

За результатами проведення досудового розслідування кримінальних проваджень 19 особам оголошено підозру у скоєні злочинів, у т.ч. 3-м особам -у скоєнні злочину у складі організованої злочинної групи. Кримінальні провадження відносно вказаних осіб направлено на розгляд суду. Вжитими заходами в рахунок відшкодування завданих злочинами збитків в бюджет стягнуто 5,2 млн. гривень.

 

ГУ ДФС у Полтавській області