Боротьба із «тіньовою» зарплатою - в пріоритеті у представників фіскальних органів Полтавщини

Для того, щоб легалізувати заробітні плати частини українців законодавець з 1 січня 2016 року зменшив навантаження на фонд оплати праці та знизив ставку  єдиного внеску для роботодавців з 37% до 22%, а також повністю скасував утримання єдиного внеску з сум нарахованої найманим працівникам заробітної плати. Проте, окремі несумлінні роботодавці з метою ухилення від оподаткування доходів, виплачених найманим працівникам,  продовжують порушувати вимоги законодавства шляхом не укладання трудових угод з найманими працівниками.

«Контролюючі органи області, безперечно, не залишаються осторонь проблеми забезпечення трудових прав громадян Полтавщини і одним із основних напрямків роботи по наповненню місцевих бюджетів є робота по виведенню заробітної плати з «тіні», - відзначив в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Дмитро Коротюк.

Зокрема, працівниками державної фіскальної служби області спільно з працівниками  Управління Держпраці Полтавщини днями було проведено фактичні перевірки 4-х підприємців на 10-ти торгових об’єктах. За наслідками рейду було виявлено 11 працівників без належного оформлення трудових відносин. Так, один із підприємців міста Полтави, який здійснює діяльність у сфері громадського харчування на трьох об’єктах (ресторан, бар, кафетерій), нібито працю найманих осіб не використовував взагалі. Натомість, в ході рейду, у нього було виявлено 7 працівників без належного оформлення трудових відносин. Інший підприємець обласного центру, що здійснює роздрібну торгівлю продуктами харчування у двох магазинах, та використовує працю лише одного офіційно оформленого працівника, приховав двох осіб без належного оформлення трудових відносин.

З метою легалізації найманої робочої сили та виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, у поточному році діяльність робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених при міських та районних державних адміністраціях активізувалася. Майже щотижня проводитимуться спостереження за об’єктами здійснення діяльності суб’єктів господарювання в усіх населених пунктах Полтавщини.

Дмитро Коротюк звернув увагу полтавців, що з 1 січня 2016 року скінчилася дія мораторію на проведення перевірок суб’єктів малого підприємництва та згідно із статтею 265 Кодексу законів про працю України встановлені значні штрафи у разі допуску працівників до роботи без укладення трудового договору та не реєстрації укладених договорів у державній фіскальній службі. Так, у разі не укладання трудового договору з працівником, законодавцем передбачений штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а це понад 43,5 тисячі гривень.

Головне управління ДФС у Полтавській області вкотре звертається до роботодавців - не зволікайте із оформленням трудових відносин із працівниками, не чекайте перевірок контролюючих органів та, як наслідок, величезних сум штрафів за неоформлених працівників! Працівники, захищайте свої інтереси, вимагайте від роботодавця належного оформлення трудових відносин та пам’ятайте, погоджуючись на зарплату „в конверті” ви позбавляєте своє майбутнє гарантій та впевненості. У разі відмови роботодавця у належному оформлені трудових відносин, одразу звертайтесь до контролюючих органів та органів виконавчої влади області із вимогою у проведенні перевірки.

 

Головне управління ДФС у Полтавській області